Kdo jsme

Jsme IMPS, ryze česká akciová společnost, řízená českým managementem, s novodobou tradicí od roku 1992. Působíme nejenom na území České republiky, ale stále více obchodně zasahujeme i do několika zemí Evropy.

V roce 1996 jsme se stali autorizovaným distributorem systémů WABCO a toto smluvní partnerství trvá dodnes.
Počet zaměstnanců společnosti překračuje třetí desítku, celkové roční tržby jsou vyšší než 100 mil. Kč. Za dobu naší podnikatelské existence se množství námi obsloužených zákazníků již počítá na tisíce.

V současnosti je IMPS etablovaná v řadě oborů, které jsou efektivně a synergicky spojeny do jednoho celku.
IMPS je více než firma. IMPS, to je Inspirace. Mysl. Prosperita. Synergie. Maják jistoty – již 24 let.

Co děláme

Profilujeme se především jako obchodní společnost, významný dodavatel a autorizovaný prodejce náhradních dílů pro užitková vozidla i komponentů do prvovýroby nákladních automobilů a speciálů. V produktovém portfoliu dominují značky WABCO, KNORR-BREMSE a HALDEX. Součástí distribuce dílů jsou poradenské služby „na míru“ i odborný technický servis, nadstavbou pak specializované kurzy a školení.

IMPS také spoluvlastní Akademii podnikání Prometheus, která se orientuje na postgraduální manažerské vzdělávání a vzdělávání dospělých, a provozuje zrenovovaný hotel Prometheus v Brně.

Co vyznáváme

My v IMPS věříme, že skutečné hodnoty jsou v myšlenkách a schopnostech, v nezapomenutelných zážitcích, v dobrých mezilidských vztazích.

Vyznáváme svobodu rozhodování a možnost volby, systematický přístup s orientací na komfort zákazníka, kvalitu poskytovaných služeb se zárukou a důležitost zpětné klientské vazby.

My všichni v IMPS jsme jeden za všechny a všichni za jednoho.
My všichni v IMPS jsme zde pro vás, naše zákazníky.
My všichni jsme IMPS.

Kam směřujeme

Chceme se stát oprávněným regionálním lídrem na trhu náhradních dílů pro užitková vozidla, vybudovat uznávanou podnikatelskou akademii, pozvednout zavedené standardy pro hotelové služby.

Budeme nadále dodávat na trh pouze ověřené originální autodíly na špičkové technologické úrovni, poskytovat profesionální služby s důrazem na rychlost, pohodlí, přidanou hodnotu a bezpečí, a přinášet tak zákazníkům užitek a kvalitu do jejich života.

Budeme nadále aktivně podporovat inspirující myšlenky, nápady a inovace, spoluvytvářet oborové trendy, rozvíjet a naplňovat lidský potenciál, vzdělávat a vzdělávat se. Budeme nadále pomáhat – těm, kteří chtějí dál růst.

S kým spolupracujeme

Dlouhodobě, na obchodní i společenské bázi, spolupracujeme s celou řadou českých i zahraničních subjektů, mezi které patří například WABCO, WABCOWÜRTH, Knorr-Bremse, TATRA TRUCKS, PETROTRANS, C.S. CARGO, EMT, MARTEX TRADE, ANAS, SPIDO CZ, IONIS Education Group, ISG International Business School, Vysoká škola regionálního rozvoje či Vysoká škola podnikání a práva.