Truck in the hands (concept)

Náhradní díly: kvalita a důvěra na prvním místě

Slyšeli jste někdy o tom, že kvalitní autodíly mohou zachránit lidský život?

Bezpečnost silničního provozu a s tím spojená záchrana lidských životů je krédem snad každé přední společnosti automobilového průmyslu. Mezi značky, které jsou prověřené časem, odbornou veřejností i spotřebiteli, a které se zabývají výzkumem a výrobou v oblasti dílů a systémů pro užitková vozidla, patří například WABCO, Knorr-Bremse nebo Haldex. Právě důvěra ve vysokou jakost a spolehlivost, kterou si tyto přední firmy kladou na nejhořejší stupeň žebříčku hodnot, je hnací silou pro vývoj precizních a kvalitních produktů, které v konečném důsledku zvyšují pocit bezpečné jízdy.

Příkladem dlouholeté snahy o zajištění nejvyššího možného stupně bezpečnosti silničního provozu jsou počiny předního výrobce dílů WABCO, který svým vlastním mezinárodně oceňovaným systémem Intelligent Trailer Program zvyšuje bezpečnost řidiče, komfort a efektivitu. Couvání s přívěsem je jedním z nejnebezpečnějších úkonů a představuje až 35 % havárií, při kterých nastává poškození přívěsu, a téměř 40 % všech smrtelných nehod. Technologie TailGUARD, která je zapsaná v programu Intelligent Trailer program, aktivně posiluje bezpečnost vozu při couvání, a to pomocí detekce malých, velkých, statických i pohybujících se objektů v mrtvém pozorovacím úhlu za přívěsem, a automaticky zapojuje brzdy přívěsu.

Smyslem daného programu firmy WABCO je dosáhnout bilanci ZERO Accidents, tedy nulovou nehodovost, přičemž tento plán zároveň podporuje European Road Charter, Decade of Traffic Safety, který Evropa přijala v roce 2011 jako krok ke snížení nehodovosti o více než 50 % do roku 2020, s cílem zachránit více než 25 000 lidských životů.

Kvalita šetří vaše úspory

Navzdory možných pochybnostem o vkladu do dražších originálních dílů se opravdu vyplatí investovat více; kvalitní náhradní díly totiž kromě jiného garantují delší životnost, což se o napodobeninách a levnějších alternativách často říct nedá. Tím se ušetří i budoucí možné opětovné náklady, které se u levných dílů ozvou rozhodně mnohem dříve.

Kromě toho nákupem u autorizovaných distributorů získáte jistotu, že vždy dostanete opravdu to, co chcete a potřebujete. Také předejdete zbytečnému prodlení při výměně dílu, které by mohlo vzniknout nedorozuměním při objednávce u neautorizovaného prodejce, či dokonce doručení nesprávného či kvalitou nevyhovujícího dílu.

Profesionalita je na místě

Vybrat si ty opravdu správné náhradní díly pro užitková vozidla je zřídkakdy jednoznačná a jednoduchá záležitost, proto se v této oblasti pomocná ruka a názor profesionála výslovně nabízí.

IMPS působí na českém trhu jako autorizovaný distributor WABCO systémů a významný autorizovaný prodejce náhradních dílů pro užitková vozidla a také komponentů do prvovýroby nákladních automobilů a speciálů. Produktové portfolio firmy zdobí jména jako WABCO, Knorr-Bremse či Haldex.

IMPS, centrální sklad dílů Brno, zajišťuje v pracovních dnech dodání zboží skladem do 24 hodin od objednávky; samozřejmostí je garance výměny nehodícího se dílu. Součástí poskytovaných služeb je osobní technické poradenství s lidským a osobitým přístupem k zákazníkovi a spolehlivý servis.